top of page

Tüm masterbatch proseslerini keşfedin

Logo.png

Hakkımızda

scroll-down-bubble.gif
1B2A2613_edit.JPG

Firmamız, 1996 yılında İstanbul Davutpaşa’da Yapraksan Plastik Kimyevi Maddeler Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak yıllık 500 ton kapasiteye sahip ilk tesisi ile plastik sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Standart Masterbatch üretimi ile başlayan yolculuğumuz, Dudullu’daki fabrikamıza taşınmamız sonrasında AR-GE laboratuvarı kurulumu ile desteklenerek firmamızı bir adım ileriye taşımıştır. Özel renk ve mühendislik hammaddeleri için özel renk üretimi ile gelişen ürün gamımız, sektör talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kapasitemizin yıllık 3.800 tona ulaşmasıyla devam etmiştir. Yapraksan, 2010 yılında İstanbul Tuzla Organize Sanayi bölgesinde 6.200 m² alan üzerine kurulan yeni üretim alanında makine parkurunu artırmıştır. Ürün gamına katkı Masterbatchlerini de ekleyerek kapasitesini yıllık 16.000 ton’a çıkaran Yapraksan mevcut tesisinde yolculuğuna devam etmektedir.

Faaliyet alanımız renkli, siyah, beyaz ve katkılı Masterbatch olmak üzere 4 ana gruptan oluşmaktadır. 2016 yılında şirket unvanı Yapraksan Plastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak değişmiş Ve Yapraksan Masterbatch markası ile hız kesmeden üretime devam etmiştir. Sürekli iyileştirme anlayışı ve yükselen grafikleriyle Türkiye ve dünyada adından söz ettiren bir marka haline gelmiştir.

Masterbatch üretimini kalite politikamız, vizyon ve misyonumuz çerçevesinde uzun yıllardır edindiğimiz sektör tecrübesi ile birleştirmekteyiz. Konusunda uzman ve deneyimli kadromuz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını kaliteli servis ve uygun fiyat politikası ile karşılayan gerçek bir “Çözüm Ortağı” olmayı hedeflemekteyiz.

Yapraksan Masterbatch Kalite Politikası

Yaratıcı ve dinamik bir çalışma anlayışına sahip olan YAPRAKSAN, yetenekli kadrosu, güçlü teknik altyapısı ve başarılı finansal süreç yönetimi doğrultusunda masterbatch imalatı ile plastik sektöründe faaliyet göstermektedir.

• Müşteri odaklılık

• Liderlik

• Çalışanların katılımı

• Proses yaklaşımının kullanılması

• Hedeflerle ve verilerle yönetim

• Karşılıklı faydaya dayalı tedarikçi ilişkileri

• Sürekli iyileştirme ve yenilikçilik

ilkeleri doğrultusunda oluşturmuş olduğu Kalite Politikasının amacı;
müşteri istek ve beklentilerinin tamamını eksiksiz karşılamak, iç ve dış pazarda oluşturduğu “iyi ve kaliteli ürün” kabulünün sürekliliğini sağlayan çalışmalarda bulunmak; başta üst yönetim olmak üzere tüm çalışanlarının bir parçası olmaktan gurur duyduğu lider bir şirket olmaktır.

Misyonumuz;

Müşterilerimizin beklentilerinin oldukça üstünde olan kaliteli ürünlerle en iyi hizmeti birleştirip; hızlı, ekonomik ve sürekli çözümler sunarak Yapraksan’ın sektördeki yerini güçlendirmektir.

Vizyonumuz;

Sürekli gelişim, kendini yenileme ve yeni yatırımlarla öncü konuma gelerek, sektörde dünya çapında lider bir kuruluş olmak.

bottom of page