top of page

Masterbatch Türleri

scroll-down-bubble.gif

Mono Masterbatch

Mono Masterbatchler taşıyıcı polimer içerisinde tek bir pigmentin konsantrasyonundan oluşmaktadır. Dünyanın önde gelen firmalarından temin edilen organik veya inorganik pigmentlerin PP ve PE polimerleriyle homojen karışımı sonucu formüle edilen ürünler olup, Tailor-Made masterbatchlere kadar uzanan skalanın temelini oluştururlar.
 

Pigment konsantrasyonlarının yüzdesel dağılımı, pigment türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Organik pigmentlerde maksimum % 40 konsantrasyonlu ürünler üretilebilirken, İnorganik pigmentlerde bu oran % 40 ile % 70 arasında değişmektedir.
 

Yüksek Pigment konsantrasyonu nedeni ile ürünlerin üretim aşamasında kullanımı daha az olan ve çok iyi dispersiyona sahip olan mono masterbatchler, daha kolay kullanım ve tozsuz bir ortam için toz pigmentin yerine özellikle Kablo, Film, Halı, İplik ve Geri Dönüşüm hammaddeden ürün üreten firmalar tarafından tercih edilmektedir.

İlgili Blog İçeriklerimiz

Polimer Türleri

Etilen monomerinin polimerizasyonu ile oluşur. Uzun zincirli bir yapıya sahip makromoleküllü polimer; polietilen olarak…
13 May 2021

Pigment Nedir?

Pigment, tüm nesnelerin renklerini oluşturan moleküllerdir. Eski zamanlardan beri…
12 Haz 2019

Masterbatch seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Kullanılan hammaddeler değiştiği zaman renkte sapmaya neden olmaktadır. Bu durum özellikle…
5 Haz 2019
bottom of page